Site logo
PAMANA, filcējumi

PAMANA, filcējumi

darba laiks

Apskatīt šo to klātienē un arī iegādāt iespējams: Latvijā ražotu dizaina lietu un eko kosmētikas veikals - studija MONARDA Jūrmalā, Jomas iela 74; ​Asnātes Smelteres Modes nams SalonsA Vecrīgā Rātslaukums 1 (ieeja no Mazās Jaunielas)

apraksts

Pārvērst vilnas mākoni formā, kas ir blīva, bet plastiska - dažāda veida apavi, telpas dizaina priekšmeti, apğērbs.
Darbi tiek veikti filcēšanas jeb vilnas velšanas tehnikā. Šāda veida vilnas pārstrāde ir ienākusi no tālajiem Ziemeļiem Sibīrijā. Tomēr katrai tautai ir sava skaistuma izjūta un mentalitāte. Arī mani darbi ir ar savu raksturu un „odziņu”, ko PAMANA. Iedvesmu smeļos Dieva radītajā dabā un notikumos visapkārt.
Katrā filcētajā darbā ir ielikts laiks, radošums, spēks un mīlestība. Kvalitatīvs filcējums prasa pacietību, jo, piemēram, viena čību pāra pagatavošana aizņem veselu darba dienu, bet kurpju un zābaku - 3 darba dienas. Tas ir ne tikai radošs un meditatīvs process, bet pamatā – smags fizisks roku darbs, kas, vēlāk vai rezēm procesa laikā, tiek apdarināts ar dažāda veida „smukumiem”.
Filcējumi ir no 100% aitu vai citu dzīvnieku vilnas un papildināti (ja nepieciešams) ar dabīga materiāla audumiem, dzijām, perlītēm un citiem sīkumiņiem. Darbi top slapjajā vilnas velšanas tehnikā – ar ziepjūdeni sasaistīts/savelts kopā vilnas kārsums, kas sastāv no neskaitāmiem matiņiem, izvēlētajā formā un lielumā. Papildinu darbus ar nuno filcēšanas tehniku – vilna iefilcēta audumā (cēlusies Austrālijā un Japānā vienlaicīgi pag. gs. astoņdesmitajos gados) un sauso filcēšanu – darbs ar adatiņu. Apavu pazolei klāju lateksu, lai neslīd un ilgāk kalpo. Zābakiem un kurpēm līmēju un šuju apavu zoli.
PAMANĪT Dieva doto mirkļa skaistumu, sajūtu trauslumu, dabas neatkārtojamību. Šo visu ieliktu darbos, PAMANA arī citi.

ātrā saziņa

attēli / video

 • EMPTY
 • EMPTY
 • EMPTY
 • EMPTY
 • EMPTY
 • EMPTY
 • EMPTY
 • EMPTY
 • EMPTY
 • Projekts Latvijā Radīts realizēts sadarbībā ar AS "Attīstības finanšu institūciju Altum”, Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 "Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai" un Labklājības ministrijas atbalstu.

  SIA LAIMA LV ir sociālā uzņēmuma statuss un tas ir Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedrs.

  Projekts Latvijā Radīts atbalsta sociālo uzņēmējdarbību un cilvēkus ar īpašām vajadzībām,

  nodrošinot bezmaksas iespējas informācijas un reklāmas izvietošanai projekta ietvaros.

  Sadarbības iespēju un jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar mums.